תמונה9.png

מה עושה מדריך פדגוגי בפאודה?

מדוע הוא חוטף מכות?

כמאל זאיד, הדמות שלך בפאודה, אבו ראמי,  מה תפקידה בעונה השלישית?

אבו ראמי, סגן ראש  המודיעין הפלסטינאי, הוא קודם כל איש משפחה, אחר כך, כמו רבים מהפלסטינים והישראלים  הוא עייף  ממלחמות ונמצא בין הפטיש לסדן. הבן שלו בסדרה נמצא, שלא בצדק, בכלא ישראלי וכאבא הוא עושה את הכל למען שחרורו.

 

שאלתי את התסריטאי ואת הבמאי אם אפשר שאבו ראמי יסביר את עצמו  אך  הם שללו את הרעיון ובצדק,  כי בדרמה לא מסבירים. 

אמור נא, איך הגיבה הסביבה שלך, לראות אותך על המסך בסדרה מצליחה ביותר?

רעייתי, הורי וילדיי כמובן שמחים, גאים ומעודדים. אבל יש עוד תגובות, אספר לכם.  פעם יצאתי עם כוס קפה מארומה ומכונית נעצרה לידי וחסמה את התנועה. ירדה אישה צעירה יהודיה והתחילה לחבק אותי: "אבו ראמי, נכון? אפשר להצטלם איתך?" ועד שלא עשיתי סלפי לא התחדשה התנועה בכביש.

קבוצה אחרת היא של אלו שתקפו אותי מילולית ואמרו דברים כמו  איך הסכמת לקבל תפקיד כזה ולשחק לידיה של המדינה,  או איך הסכמת לקבל מכות בלי להחזיר ולהציל את הכבוד הערבי?

 

אז איך אתה מגיב?  

אני אוהב  את מה שאני עושה. הסדרה הזאת הגיעה לכל חלקי התבל ואז מחמאות אמיתיות באו מכל העולם וגם מהעולם הערבי.

 

 

כמאל זיאד, אתה קולנוען, איש תיאטרון ונגן. באותו זמן הינך איש חינוך, מורה ומדריך פדגוגי. השאלה שלנו היא  איך כל הדברים האלו מסתדרים יחד בהרמוניה?

אני רואה באומנות כמה פונקציות שהחשובה בהן היא היותה כלי לשינוי רוחני, חברתי ולבניית גשרים בין אנשים. אלוהים טמן בתוך בכל אחד מאיתנו יכולות שונות שבהן אפשר לשרת את האנושות, לא בכדי שנזכה רק בתהילה  כמטרה בעולם הזה. עם היכולות האלו הוא זורע זרע של אהבה לזולת ודחף לחיות חיים שישנו את המציאות לטובה.

 

בטלוויזיה?

כשחקן אני שואף שאנשים יהנו ויקחו איתם זיכרון בעל משמעות. כקולנוען אני מזהה עוד שפה שאפשר להשמיע את קולך האישי ולהשפיע. כאיש תאטרון אני לומד את עומק המחשבה האנושית וכמוזיקאי מביע את מכאוביי בדרך שתנעם לאחרים.

 

וכאיש חינוך?

כמדריך פדגוגי אני  מנסה לעודד את המורים החדשים להביט בעיניים של התלמידים ולא למדוד אנשים ואת הצלחתם בציונים ובידע. יש לי תקווה  שהם יהיו הדור שאפשר שיכין את התשתית לעולם שוויוני יותר ושלום אמיתי בין תרבויות ועמים ולא בין כלכלות וממשלות ריקות .

ודבר שקשור אליי ישירות, אני ערבי ישראלי שמרגיש שיש הרבה מה לתקן במערכת ובכלל זה  אי צדק. ברוב המקרים את הקול שלי אשמיע באהבה ובצדק, והשאר יעשה האל שיושב במרומיו, רואה ומסתכל.